Spiersamentrekkingen

Geplaatst door myl op 08/06/2012 - 09:26

Lid sinds 08 jun 2012

Hallo

 

 

Ik heb even een vraag, ben nu 1 week gestopt met roken. Eerst zonder hulp, maar ivm klachten( ( licht in het hoofd) gebruik ik nu nictoinepleister.

ik heb nicotinepleisters sinds afgelopen zaterdag en sinds maandag heb ik spiertrekkingen onder mijn li oog.Ik kan deze trekkingen niet tegen gaan. Tevens heb ik het af en toe bij mijn andere oog en ik merk spiersammentrekkingen in mijn spieren( armen, benen) maar niet zo vaak.

Maar herkent iemand de samentrekkingen bij de ogen? ik heb er last van en schaam me er ook wel voor.

Kan dit een ontwenningsverschijnsel zijn?

 

gr Myl

Geplaatst door PNavy op 08/06/2012 - 15:19

Lid sinds 07 jun 2012

Beste Myl,

Die spiersamentrekkingen horen bij het stoppen,je hele lichaam gaat veranderen,je slaap is de eerste tijd onrustig daardoor kan je overdag vermoeid zijn wat een oorzaak kan zijn,door het stoppen gaan je haarvaten in je huid ook weer open,daardoor krijg je oa meer kleur,maar ook je kleinere spieren krijgen meer bloed.

Het lichte gevoel in je hoofd is ook ontwenning,dat verdwijnt na een paar dagen.

Je hele bioritme gaat op de schop,stofwisseling,slaap,stoelgang enz enz,maar het hoort er allemaal bij.

 

Hou vol,

Groeten Peter

Geplaatst door tiswat op 08/06/2012 - 16:13

Lid sinds 17 jan 2012

HI myl ...
IK had dat in het begin ook en heeft niet zolang geduurd het zou dus best wel eens een ontwennings verschijnsel kunnen zijn

Groetjes monique

Geplaatst door PNavy op 08/06/2012 - 17:09

Lid sinds 07 jun 2012

Beste Myl,

Schoot me net te binnen,het kan ook zijn dat je slecht reageert op die pleisters.

Groeten en hou vol Peter

Geplaatst door myl op 08/06/2012 - 19:06

Lid sinds 08 jun 2012

Hoi Peter

 

Dank je wel voor de reactie, hoe weet jij dit allemaal dat die samentrekking horen bij de afkickverschijnselen?

ze staan niet in de bekende rijtjes

Ik ben vanmorgen al gestopt met de pleisters, even afwachten of het daardoor beter gaat. Tot nu toe niet maar ik weet niet hoelang het duurt voor dat die pleisters zijn uitgewerkt als je ze niet meer plakt.

Ik ben wel weer licht in het hoofd en dat is wel erg vervelend.

Ik voel me vandaag ook helemaal niet prettig, moe huilerig etc

maar we gaan door

 

gr Myl

Geplaatst door myl op 08/06/2012 - 19:07

Lid sinds 08 jun 2012

Hoi Monique

 

dank  je voor de reactie, kun je zeggen wat niet lang is? een week? of langer

gr Myl

Geplaatst door vlekkie op 08/06/2012 - 21:13

Lid sinds 07 jun 2012

Hey Myl,

Dat je licht in je hoofd bent komt doordat je lichaam nu veel meer zuurstof binnenkrijgt dan toen je nog rookte. Je lichaam moet daaraan wennen en tot dat gebeurd is kun je klachten krijgen als duizelingen, licht zijn in je hoofd, tintelingen in je vingers, handen, voeten en rondom je mond en willekeurige spiersamentrekkingen. Dit zijn eigenlijk alle verschijnselen die passen bij een hoog zuurstofgehalte in je lichaam. Het kan een paar dagen duren voor je lichaam hieraan gewend is, maar dan zullen de klachten snel minder worden en verdwijnen. 

Een nicotinepleister gaat je helaas bij déze klachten waarschijnlijk niet helpen, omdat ze niet direct veroorzaakt worden door het afkicken van de nicotine. Je lichaam zelf moet zich even aanpassen aan de gezonde lucht die je nu inademt. 

Even volhouden het zal snel beter worden!!!

Groetjes vlekkie

Geplaatst door vlekkie op 08/06/2012 - 21:16

Lid sinds 07 jun 2012

Oh ja, dat gevoel dat je je niet lekker voelt, moe zijn, snel emotioneel enzo dat zijn wél afkickverschijnselen van de nicotine. Als je daar erg veel last van hebt of blijft houden kan het zijn dat pleisters die ontwenningsverschijnselen wel wat makkelijker voor je kunnen maken. 

Zorg dat je de eerste week veel (water) drinkt, dit helpt je de nog in je lichaam aanwezige nicotine snel af te voeren. 

Groetjes vlekkie

Geplaatst door myl op 10/06/2012 - 12:12

Lid sinds 08 jun 2012

Hoi

 

De trekking onder mijn li oog zijn nog steeds aanwezig. Continue zelfs. Kan iemand mij zeggen hoelang dit ongeveer kan duren? Ik heb eigenlijk alleen nog maar last van mijn oog. En ben nu 12 dagen gestopt

 

gr Myl

Geplaatst door tiswat op 11/06/2012 - 18:42

Lid sinds 17 jan 2012

HI myl bij mij heeft het ongeveer twee weken geduurd , en was het van de een op de andere dag ook weer weg ... weet wel dat ik t erg irritant vond :)

Reactie toevoegen